RABOTNO.MK СТАТИИ

Во февруари склучив партнерство со девојките од порталот rabotno.mk каде ќе можете да прочитате статии напишани од мене на разни теми врз кои е и базиран мојот блог The Lori Diaries.

Подолу имате можност да ги прочитате сите статии штом бидат поставени на rabotno.mk порталот 😉

Уживајте!


1. Топ 3 омилени дрогериски пудри на Ким Кардашијан Вест

2. 10 придобивки од користење сода бикарбона

3. Како правилно да користите Beauty Blender

4. Како да ги исчистите вашите четки за шминка

5. Што нуди новата колекција на Ким Кардашијан Вест?

6. Фамозната Born This Way течна пудра добива нови нијанси?

7. Конечно KKWxMario колекција?!

8. 4 beauty тајни на идната принцеза Меган Маркл

9. 10 работи карактеристични за дрогериските купувачи на шминка

10. 5 начини како да ги пребродите сезонските алергии

11. Трансформирајте ги мат кармините со овој едноставен трик!

12. Како козметичкиот бренд Wet n Wild помага на животинскиот свет?Post a Comment

On Instagram

© The Lori Diaries. Made with love by The Dutch Lady Designs.